Kent ve Çevre Hakları

Kent ve Çevre Hakları Haberleri

Denizli Güzelpınar köylüleri 350 itiraz dilekçesi topladı

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Güzelpınar mahallesinde taş ocağı kırma, kesme tesisine karşı mücadele sürüyor. Köylüler taş ocağına karşı topladığı 350 itiraz dilekçesini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne sundu.

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Güzelpınar mahallesinde taş ocağı kırma, kesme tesisine karşı mücadele sürüyor. Köylüler taş ocağına karşı topladığı 350 itiraz dilekçesini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne sundu.MUHTAR: MAHALLE ARKAMIZDA OLDUĞU SÜRECE BU DAVAYI KAZANACAĞIZ"
Güzelpınar mahallesi muhtarı Ergün Gürsoy müdürlük önünde mahalleliye yaptığı videolu çağrıda "Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne dilekçelerimizi verdik. Av. Ozan Orpak arkamızda sizlerde arkamızda olduğunuz sürece bu davayı kazanacağız" ifadelerini kullandı.

AV. ORPAK: "İKİ AYRI KANUNA AYKIRI BİR DURUM VAR"
Av. Hasan Ozan Orpak da konuya ilişkin "Burada Zeytin Koruma Kanunu ve Orman Koruma Kanunu olmak üzere iki ayrı kanuna aykırı bir durum var. Köylüler itiraz dilekçelerini sundu. Denizli Barosu olarak hukuki mücadelede sonuna kadar üretici köylünün yanındayız" diye konuştu.

BMİ: ÜRETİCİ KÖYLÜNÜN KARARLILIĞINI GÖRDÜK
Büyük Menderes İnisiyatifi sözcüsü Mustafa Çallıca da üretici köylünün kararlılığına dikkat çekerek "Güzelpınar mahallesinde yaptığımız gözlem ve görüşmelerde üretici köylülerin kararlılığını gördük. Kekik ve zeytin ağaçlarının tehlikede olduğunun köylüler de bilince. Daha önce de mücadele deneyimleri yaşandı. Bu kararlılık ile bu mücadelenin de kazanımla sonuçlanacağına inancımız tam. Sonuna kadar takipçisiyiz" dedi.

Çallıca son olarak her geçen yıl kuraklığa bağlı azalan içme ve kullanma suyu kaynağı, yeraltı sularında kayıplar yaşanacağını da sözlerine ekledi.

(Denizli Gerçek)

Kent ve Çevre Hakları 21.05.2021 09:07:00 0