Gündem-Güncel-Genel

Gündem-Güncel-Genel Haberleri

Denizli'den Filistin halkına destek eylemi

Eyleme EMEP ve Sol Parti de destek verdi. Candoğan parkında yapılan eylemde basın açıklamasını BES Denizli Şube Başkanı Yusuf Yurdakul okudu.


Denizli'de KESK Denizli Şubeler Platformu çağrısı ile Filistin halkına destek eylemi yapıldı. Eyleme EMEP ve Sol Parti de destek verdi. Candoğan parkında yapılan eylemde basın açıklamasını BES Denizli Şube Başkanı Yusuf Yurdakul okudu.

Dünya sömürgecileri ve bölge işbirlikçilerinin, kendi çıkarları adına, Ortadoğu'yu kan gölüne çevirdiğini belirten Yurdakul "İsrail devletini yönetenler başta olmak üzere emperyalistlerin bölgedeki uzantıları kendi gelecekleri ve çıkarları için insanların yaşamlarını yitirmesi ve ait oldukları toprakları terk etmek zorunda bırakılmasını din ve ulusalcılıkla perdelemeye çalıştı. Oysa Ortadoğu’nun tüm halkları barış içerisinde bir arada yaşayabilir ve bir gün mutlaka bunu başaracaklar" dedi.

"DİRENEN FİLİSTİN HALKI KAZANACAK"
İsaril’e ve arkasındaki emperyalistlere ses çıkarmayan uluslararası örgütlerin yaptıkları zayıf çağrıların sorunu çözemeyeceğinin altını çizen Yurdakul "Şimdi barış için, Filistin halkının ait olduğu topraklarda özgürce yaşayabilmesi için yan yana durma zamanıdır. Sömürgeciler kaybedecek, direnen Filistin halkı kazanacak" ifadelerini kullandı.

Eylem "Katil İsrail Filistin'den defol, Emperyalistler işbirlikçiler 6. Filo'yu unutmayın, yaşasın halkların kardeşliği" sloganları ile son buldu.

(Denizli Gerçek)
 

Gündem-Güncel-Genel 21.05.2021 09:14:00 0