İşçi-Sendika-Emek

İşçi-Sendika-Emek Haberleri

Eğitim Sen Denizli 'Öğretmenler burada aşılar nerede?'

Eğitim Sen Denizli Şubesi Candoğan Parkında 'Öğretmenler burada aşılar nerede?' diye sordu.

Eğitim Sen Denizli Şubesi Candoğan Parkında yaptığı basın açıklamasında "Öğretmenler burada aşılar nerede" diye sorararak öğretmenler için aşı istedi. Basın açıklamasını Denizli Şube Başkanı Hüseyin Tıpırdamaz yaptı.

Yüz yüze eğitime başlamadan önce tüm öğretmenlerin aşılanacağının bizzat Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıkladığını hatırlatan Tıpırdamaz; "Bizler kadar risk taşımayan Milli Eğitim Bakanı kameralar önünde aşısını olmuş, ancak sorumlusu olduğu eğitim emekçilerinin aşı olması için adım atmamıştır. Toplu ve kontrolsüz açılmanın ardından, ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitime başlanması ve zorunlu yüz yüze sınavlar sonrası pek çok öğrenci ve öğretmen kovid-19 virüsüne yakalanmıştır" dedi.

"TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN AŞI İSTİYORUZ"
Aşının kamusal bir hak olduğunun altını çizen Tıpırdamaz "Bir lütuf değildir, ödediğimiz vergilerdir, emeğimizdir; sağlık hakkımızdır, yaşam hakkımızdır. Eğitim emekçilerinin, öğrencilerimizin, velilerin, halkın sağlık hakkı; öğrencilerimizin eğitim hakkı için aşı mücadelesi, yaşamlarımıza ve geleceğimize sahip çıkma mücadelesidir. Toplum sağlığı için, eğitim hakkı için, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı için aşı istiyoruz" ifadelerini kullandı.

(Denizli Gerçek)

İşçi-Sendika-Emek 2.04.2021 17:54:00 0