Güzelpınar'a destek, 'Rize'de Cengiz'in, Denizli'de Fernas'ın karşısındayız'

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Güzelpınar mahallesinde taş ocağı kırma, kesme tesisine karşı mücadele yürüten köylülere, EMEP ve Sol Parti de destek verdi.

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Güzelpınar mahallesinde taş ocağı kırma, kesme tesisine karşı mücadele yürüten köylülere, EMEP ve Sol Parti de destek verdi.

SOL PARTİ: "DEVLET ŞİRKET TAŞERONLUĞUNDAN VAZGEÇMELİ"
Sol Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban yaptığı açıklamada rant ve talan politikalarının tarımı, doğayı katlettiğini belirterek "Devlet şirkete taşeronluk yapıyor. İktidar şirketlerin rantı uğruna doğayı katlederken toprağın gerçek sahiplerinin tepkilerini görmezden geliyor. Sırf şirketin kasası için kekik tarlaları ve zeytin ağaçları katlediliyor. Devlet karayolları Fernas şirketinin taşeronluğundan derhal vazgeçmelidir" ifadelerini kullandı.

RİZE'DE CENGİZ'İN DENİZLİ'DE FERNAS'IN KARŞISINDAYIZ
Sol Parti olarak rantın ve talanın karşısında halkın yanında olduklarının altını çizen Çoban "Rize İkizdere'de Cengiz'in, Denizli - Aydın'da Fernas'ın karşısındayız. Üretici köylünün mücadelesi mücadelemizdir. Yaşam alanlarımızı ranta kurban ettirmeceğiz" dedi.

"ÜRETİCİ KÖYLÜ BU TALANA MÜSAADE ETMEYECEKTİR"
EMEP Denizli İl Örgütü yaptığı açıklamada sağlıklı yaşam hakkının ihlal edildiğini belirtti. İl Başkanı Mehmet Kırgız "Tarım alanlarının talanı sağlıklı yaşam hakkının ihlalidir. Fernas şirketi devletten aldığı teşvikli garantili ihale ile tarım alanlarını katledebilmeyi kendinde hak görmektedir. Üretici köylü bu talana müsaade etmeyecektir" dedi. Kırgız mücadelede kararlılık vurgusu yaparak "Bu mücadele yaşamdan, doğadan yana herkesin mücadelesidir. Diğer mücadele alanları ile birleşmeli ve kararlılıkla sürmelidir. Biz de bu mücadelenin sonuna kadar takipçisiyiz" ifadelerini kullandı.

(Denizli Gerçek)

Siyaset-Politika 19.05.2021 17:09:00 0